Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку

Як підготуватися до операції на головному мозку?

Як підготуватися до операції на головному мозку: Що необхідно пам'ятати і як уникнути ускладнень?

Кожна операція на головному мозку є високотехнологічною процедурою, яка вимагає, крім злагодженої роботи медичного персоналу, взаєморозуміння і довірчих відносин між нейрохірургом, пацієнтом і його родичами. Тому чітке виконання рекомендацій лікаря, анестезіолога і сестер клініки дозволить вам правильно підготуватися до операції, мінімізувати ризики хірургічного втручання та уникнути ускладнень.


За 7 днів до операції
Припинити приймання антиагрегантів, тобто препаратів, що розріджують кров (Кардіомагніл, Аспірин, Аспекард, Магнікор, Варфарин), це забезпечує відновлення природного згортання крові й дозволить уникнути кровотечі під час операції.


Приймання інших препаратів, які ви приймаєте систематично повинен бути узгоджений з особистим лікарем або анестезіологом

День перед операцією

Огляд анестезіолога
Анестезіолог обов'язково оцінить ваш стан, розповість про тип використовуваної анестезії, відповість на питання про майбутню процедуру і можливості перекладу в відділення інтенсивної терапії після операції.

Після спілкування з анестезіологом і нейрохірургом ви та / або ваш близький підпишіть офіційну письмову згоду на операцію.Вечір перед операцією
Прийміть душ і помийте голову звичайним шампунем.
Стригти волосся на голові або повністю голити голову нема потреби (через дрібних порізів підвищується ризик інфікування рани). Вже на операційному столі після точного визначення розрізу шкіри хірургом буде виголена невелика смужка волосся в зоні операції. Не користуйтеся такими засобами, як лак або гель для волосся.
Також видаліть лак з нігтів на руках, для коректної роботи датчика оксигенації крові.

У більшості випадків підготовка до операції включає необхідність очищення кишківника, для цього буде потрібно використання мікроклізми.

Сон
Лягайте спати раніше і постарайтеся добре виспатися.

Приймання їжі
Увечері перед операцією ви можете прийняти легку вечерю, але не пізніше 19.00. Пити рідину можна до 22.00.
У разі зміни часу операції анестезіолог і сестри клініки додатково скоригують вашу підготовку.

Ранок в день операції

Приймання ліків
Прийміть ліки (наприклад, протисудомні) відповідно до інструкцій запивши їх невеликим ковтком води, але не пізніше ніж за 2 години перед операцією. Приймання будь-яких препаратів повинен бути узгоджений з вашим нейрохірургом або анестезіологом.

Ні в якому разі не вживайте їжу (в тому числі льодяники і жувальну гумку) і напої вранці перед операцією.

Додаткові обстеження
Вранці перед операцією вам може бути проведено додаткове МРТ, ці дані потрібні для завантаження в систему нейронавігації.

Одяг, прикраси та косметика
Одягніть одноразову медичну сорочку, яку вам надасть персонал.
Не наносіть ніякого лосьйону, крему, лаку для нігтів, пудри, дезодоранту, макіяжу або парфумерії.

Перед тим як відправитися в операційну, вам буде потрібно зняти окуляри, слуховий апарат, зубні протези, контактні лінзи, ювелірні прикраси, пірсинг на тілі та релігійні атрибути.

В операційну вас відвезуть на спеціальному візку в супроводі родичів. На операційному столі ви будете укриті спеціальною ковдрою з повітряним підігрівом.

Перед введенням в наркоз анестезіолог поставить крапельницю в одну з вен, зазвичай на правій руці або кисті. Також на ноги будуть одягнені компресійні панчохи або еластичні бинти для профілактики тромбоемболії.

Ми просимо вас дотримуватися ці рекомендації та обов'язково ознайомити з ними ваших близьких і родичів.
Лікування Консультація