Інший різновид пухлин мозку це позамозкові пухлини, що утворюються з оболонок головного мозку та його нервів (менінгіоми та невриноми). Ці пухлини можуть глибоко впинатися у головний мозок, стискаючи нервові структури, судини та лікворні шляхи.
Своєю чергою окремо виділяють метастатичні, або вторинні, пухлини головного мозку, які розвиваються як наслідок прогресування онкологічного процесу в іншому органі (найчастіше раку легень, чи молочної залози). Метастатичні пухлини головного мозку відносять до внутрішньомозкових пухлин за своїм розташуванням, вони часто містять кісти та вогнища крововиливів.
Серед первинних пухлин головного мозку найчастіше виявляються гліоми (50—55 %) та менінгіоми (22—23%). На невриноми (шванноми) черепних нервів та пухлини гіпофіза припадає приблизно по 6—7%. Метастатичні пухлини при цьому виявляються майже у кожного третього хворого на рак.
Надзвичайно важливо розуміти, що різновид пухлини мозку може суттєво впливати на те, якім буде лікуватися, і на його результати.