Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку
diagnoz-opuhol-mozga

Що значить діагноз пухлина головного мозку, або які є різновиди пухлин мозку?

Пухлини головного мозку це велика група новоутворів різної структури та походження, що безпосередньо уражають головний мозок, проростаючи з його власної тканини, або поширюються на нього з прилеглих тканин, наприклад, з кісток, оболонок, шкіри.
Перший тип пухлин отримав назву внутрішньомозкові пухлини, що походять з нервової тканини головного мозку та часто не мають з нею чіткої межі. Переважна більшість внутрішньомозкових пухлин це гліоми, серед яких найпоширенішими та найагресивнішими є гліобластоми.

Інший різновид пухлин мозку це позамозкові пухлини, що утворюються з оболонок головного мозку та його нервів (менінгіоми та невриноми). Ці пухлини можуть глибоко впинатися у головний мозок, стискаючи нервові структури, судини та лікворні шляхи.

Своєю чергою окремо виділяють метастатичні, або вторинні, пухлини головного мозку, які розвиваються як наслідок прогресування онкологічного процесу в іншому органі (найчастіше раку легень, чи молочної залози). Метастатичні пухлини головного мозку відносять до внутрішньомозкових пухлин за своїм розташуванням, вони часто містять кісти та вогнища крововиливів.
Серед первинних пухлин головного мозку найчастіше виявляються гліоми (50—55 %) та менінгіоми (22—23%). На невриноми (шванноми) черепних нервів та пухлини гіпофіза припадає приблизно по 6—7%. Метастатичні пухлини при цьому виявляються майже у кожного третього хворого на рак.
За розташуванням пухлин головного мозку відносно різних відділів порожнини черепа розрізняють супратенторіальні та субтенторіальні пухлини, тобто ті, що розташовані відповідно вище і нижче намету мозочка (тенторіума), щільної перетинки що відмежовує мозочок від півкуль мозку.
Надзвичайно важливо розуміти, що різновид пухлини мозку може суттєво впливати на те, якім буде лікуватися, і на його результати.
Хоча багато пухлин мозку дійсно є серйозними діагнозами, важливо пам'ятати, що кожен випадок є унікальним, і що існують різні опції лікування, що можуть допомогти пацієнтам покращити їхні шанси на одужання або підтримку якості життя.
Діагностика Консультація