Ключовим методом діагностики пухлин головного мозку є магнітно-резонансна томографія, або МРТ
Роздільна здатність сучасних МРТ-сканерів дозволяє відшукати патологічні утворення розміром у десяті долі міліметра, побачити окремі нервові волокна та дрібні судини. А внутрішньовенне підсилення (введення у вену перед скануванням спеціального "магнітного барвника") допомагає краще встановити походження та структуру пухлини.
Однак не завжди для прийняття рішення про початок лікування, або його терміновість та безпеку, достатньо лише даних стандартної МРТ. Так, наприклад, при розташуванні пухлини у близькості до рухової чи мовної зони знадобиться проведення функціональної МРТ саме для виявлення меж критичних ділянок мозку.
При видаленні пухлин також важливо зберегти глибинні нервові шляхи, які з'єднують між собою різні ділянки всередині мозку, а для їх передопераційної візуалізації запропоновано спеціальну методику МРТ – трактографію. Також все широко доступні інші МРТ технології, такі як спектроскопія, для визначення метаболічної активності пухлини; перфузія, що виявляє інтенсивність кровопостачання мозку; ангіографія, яка висвітлює особливості судинної сітки мозку.
Як допоміжні методи діагностики при множинних метастазах у головний мозок та за його межі застосовуються методи радіонуклідної діагностики (ПЕТ та ОФЕКТ). А, наприклад, при ураженні пухлинним процесом кісткових структур черепа показане проведення мультиспіральної комп'ютерної томографії (МСКТ).
Комбінація різноманітних методів обстеження, так звана мультимодальна діагностика, на доопераційному етапі, підвищує правдивість діагнозу, допомагає визначити ризики ускладнень, та на підставі цього вашому нейрохірургу прийняти важливе рішення про оптимальну тактику лікування.