Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку
симптоми пухлини головного мозку

Як проявляють себе пухлини головного мозку, або які основні симптоми при пухлині мозку?

Первинні прояви пухлин головного мозку часто не є специфічними та можуть маскуватися під інші захворювання, наприклад, такі як інсульт, мігрень, або навіть психічні розлади.

Тяжкість стану пацієнта з пухлиною мозку обумовлена розташуванням та розмірами пухлини, виразністю набряку навколо пухлини, а також ступенем порушення функції окремих структур мозку та наявністю супутніх хронічних захворювань.

Головний біль (54%)при пухлинах головного мозку виникає, як правило, без конкретної причини, в ранішній час та може супроводжуватися нудотою, блюванням чи запамороченням. Основні причини головного болю пов'язані переважно з підвищенням внутрішньочерепного тиску внаслідок набряку та "стискання" пухлиною головного мозку.

Прогресуючі неврологічні порушення (68%), наприклад, розлади мовлення та слабкість рухів з однієї половини тіла, свідчать про руйнування спеціалізованих ділянок кори головного мозку. Ці симптоми нерідко можна сплутати з інсультом, що часто призводить до призначення невідповідного лікування

Поява судомних нападів,або епілепсії (26%), є наслідком подразнення пухлиною рухових центрів мозку. Судомні напади можуть бути парціальними, тобто частковими, коли помітно сіпання однієї частини тіла (руки, ноги, обличчя). Та генералізованими, коли мимовільні скорочення охоплюють усе тіло. Такі напади, як правило, поєднуються з втратою свідомості.

При появі ознак характерних для пухлини головного мозку ключовим є проведення МРТ (або КТ) з контрастуванням для швидкого визначення загрози для життя та здоров'я пацієнта, а також призначення оптимального лікування у короткий термін
Діагностика