Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку

Вплив пухлин головного мозку на психіку або чи можна прокинутися іншою людиною після операції?

Пухлини головного мозку, можуть спричинювати помітне пригнічення свідомості людини, наприклад, у вигляді сонливості, млявості та швидкої стомлюваності.


Ці симптоми пов'язані з підвищенням внутрішньочерепного тиску в наслідок росту пухлини та наростанням супутнього набряку мозку, що ускладнює його скоординовану роботу, порушуючи метаболізм та кровопостачання.


Також, залежно від локалізації пухлини, можуть спостерігатися деякі специфічні порушення психіки, пов'язані з подразненням або пригніченням певних структур мозку. Зокрема, при ураженні лобової частки головного мозку часто зустрічаються ознаки маніакально-депресивного синдрому. Людина стає агресивною та невгамовною, або навпаки перебуває у депресивному стані.


При пухлинах скроневої частки основним проявом буває епілепсія з різноманітними варіантами галюцинацій й порушеннями пам'яті, сприйняття мови та образів.


Основною метою операцій з приводу пухлин головного мозку є не тільки власне видалення пухлинної тканини, але й усунення пливу пухлини на структури мозку. Тому після виконання сучасних високотехнологічних операцій, за умови ретельного планування втручання, пацієнти відмічають покращення одразу після прокидання від наркозу.


Швидке відновлення свідомости, мовлення, зору та рухів дозволяють більшості пацієнтів самостійно ходити та забезпечувати себе вже на наступний день після операції

Після виписки з лікарні повернення до звичної соціальної активності та працездатності є свідченням відновлення психічної функції головного мозку.

Лікування Реабілітація