Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку

Чи можна уникнути перебування у реанімації після операції на головному мозку?

У більшості випадків після нейрохірургічних операцій, зокрема після видалення пухлин головного мозку, пацієнти переводяться у відділення реанімації, або у відділення інтенсивної терапії

Така тактика обумовлена необхідністю повної стабілізації життєво важливих функцій організму та їх ретельного контролю після виходу з наркозу. Цей період може займати декілька годин, але, як правило, хворі лишаються у реанімації до ранку наступного дня.

Однак, сьогодні цей підхід переглядається. Адже тримання пацієнта при повній свідомості у задовільному стані в одній палаті із тяжкохворими розцінюється як порушення принципів гуманності та медичної етики. Крім того, слід пам'ятати про ризик інфікування у реанімації стійкими мікроорганізмами (внутрішньолікарняна інфекція) та відсутність можливості побачитися із близькими.

Тому у спеціалізованих нейрохірургічних центрах введений принцип швидкого повернення пацієнта до палати одразу після операції. Це досягається, в першу чергу, ретельною підготовкою кожного хворого до операції та виявленням ризиків можливих ускладнень. Також, не менше значення має злагодженість роботи нейрохірургів та анестезіологічної бригади, що дозволяє вчасно вивести пацієнта з наркозу одразу на операційному столі та повністю відновити роботу мозку.

Сучасна нейрохірургія орієнтована на проведення безпечного та комфортного лікування кожного пацієнта із застосуванням малотравматичних хірургічних технологій та контрольованого безпечного наркозу
Лікування