Пухлини головного мозку – сучасне лікування та прогноз

Інсульт та пухлина головного мозку, як не переплутати та вчасно встановити правильний діагноз?

Різні захворювання головного мозку можуть мати спільні прояви. При швидкому розвитку симптомів, таких як спонтанний гострий головний біль, слабкість в одній половині тіла і порушення мови, в першу чергу виникає підозра на інсульт головного мозку (крововилив або ішемія).

Однак, для пухлин головного мозку нерідко також характерний так званий інсультоподібний перебіг. Як правило, це пов'язано з різким розвитком набряку навколо пухлини та стисканням мозку, або ж крововиливом в пухлину.

Тому, при появі перших ознак порушення функції головного мозку, критично важливим є проведення швидкої діагностики в вигляді мультиспіральної комп'ютерної томографії (МСКТ), як доповнення МРТ головного мозку з перфузією. Точний діагноз визначає тактику лікування, яка кардинально відрізняється в разі пухлини та інсульту мозку.

У кожній ситуації при гострому розвитку неврологічної симптоматики притримування протоколів і стандартів діагностики та лікування в нейрохірургії дозволяє не втратити дорогоцінний час і зберегти життя пацієнту.