Пухлини головного мозку – сучасне лікування та прогноз

Чи можна уникнути перебування у реанімації після операції на головному мозку?

У більшості випадків після нейрохірургічних операцій, зокрема після видалення пухлин головного мозку, пацієнти переводяться у відділення реанімації, або у відділення інтенсивної терапії. Така тактика обумовлена необхідністю повної стабілізації життєво важливих функцій організму та їх ретельного контролю після виходу з наркозу. Цей період може займати декілька годин, але, як правило, хворі лишаються у реанімації до ранку наступного дня.

Однак, сьогодні цей підхід переглядається. Адже тримання пацієнта при повній свідомості у задовільному стані в одній палаті із тяжкохворими розцінюється як порушення принципів гуманності та медичної етики. Крім того, слід пам'ятати про ризик інфікування у реанімації стійкими мікроорганізмами (внутрішньолікарняна інфекція) та відсутність можливості побачитися із близькими.


👉Тому у спеціалізованих нейрохірургічних центрах введений принцип швидкого повернення пацієнта до палати одразу після операції. Це досягається, в першу чергу, ретельною підготовкою кожного хворого до операції та виявленням передвісників можливих ускладнень. Також, не менше значення має злагодженість роботи нейрохірургів та анестезіологічної бригади, що дозволяє вчасно вивести пацієнта з наркозу одразу на операційному столі та повністю відновити роботу мозку.

✨Сучасна нейрохірургія орієнтована на проведення безпечного та комфортного лікування кожного пацієнта!