Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку

Як відкрити знімки МРТ (або КТ) головного мозку?

Дані МРТ (КТ) записуються у спеціальному форматі DICOM (DCM), тому відкрити їх на комп'ютері чи смартфоні як звичайні фотографії не вдасться. Для цього існують спеціальний різновид сертифікованих програм для перегляду знімків DICOM, так звані DICOM-Viewer.
Як правило, кожний виробник сканерів МРТ (КТ) має власний різновид такої програми, яка записується на диск разом з обстеженням. В більшості випадків ці програми призначені для операційної системи Windows, не потребують інсталяції на комп'ютер та запускаються автоматично.
Однак, якщо такої програми немає на диску, або вона не підтримується операційною системою, чи взагалі знімки були надіслані електронною поштою, доведеться самостійно шукати DICOM-Viewer.
DICOM-Viewer — це програма для перегляду знімків МРТ та КТ.

За посиланнями можна звантажити безплатно для свого пристрою, або відкрити знімки онлайн:
RadiAnt (Windows)
MicroDicom (Windows, MacOS)
Horos (MacOS, iOS)
IMAIOS (перегляд знімків онлайн)

Надіслати дані МРТ (КТ) лікарю для консультації можна, зробивши архів (ZIP або RAR) з теки DICOM, що є на диску, або образ (ISO) всього вмісту диска.
Потім цей файл достатньо просто прикріпити до електронного листа, або викласти на файлообмінний сервер та надіслати посилання для звантаження.
Крім того, за вашим проханням результати можуть переслати й співробітники діагностичного центру, де проводилося обстеження.
Діагностика Консультація