Консультації та комбіноване лікування пухлин головного мозку

Спосіб життя та обмеження після операції на головному мозку

Основним завданням при хірургічному лікуванні пухлин головного мозку є не тільки усунення симптомів захворювання, але й створення умов для максимально швидкого повернення пацієнта до звічайного способу життя.

Після операції на мозку дотримання щадного режиму та рекомендацій лікаря допомагає запобігти появі ускладнень та уникнути ранніх рецидивів захворювання.

Основні рекомендації, які отримують пацієнти після операції з видалення пухлин головного мозку :

• Слід обмежити інтенсивне фізичне та психічне навантаження, інакше можуть з'явитися судомні напади.
• Уникати перебування під прямими сонячними променями, виключити солярій і сауну.
• Призначення будь-яких медичних препаратів та процедур повинно бути погоджено з вашим нейрохірургом або нейроонкологом.
• Категорично протипоказані БАДи (біологічно активні добавки), інші вітамінні комплекси та препарати, що покращують мозковий кровообіг та можуть стати причиною відновного росту пухлини.
• Збалансована дієта з виключенням смаженого, обмеженням м'ясних продуктів (особливо напівфабрикатів), солодощів та прянощів.
• Обов'язкове динамічне спостереження з проведенням МРТ через 3 місяці після операції (або через місяць після променевої терапії).


Незважаючи на те, що відновлення після хірургічного втручання може зайняти деякий час, дотримання порад та правил може допомогти пацієнтам повернутися до повноцінного життя без негативних наслідків.
Реабілітація