Яка захворюваність на пухлини головного мозку в Україні?
За даними Національного канцер-реєстру України у 2017 показник захворюваності на злоякісні пухлини головного мозку – 5,2 випадка на 100 тисяч населення
Показник захворюваності на пухлини головного мозку має статистичні розбіжності у різних вікових, соціальних i географічних групах, а також має чітку залежність від впливу низки екзогенних факторів. До чинників розвитку пухлин головного мозку належать генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також серед причин виникнення пухлин мозку розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів. Наприклад, в індустріально розвинених країнах злоякісні пухлини виявляють частіше.
Значне підвищення статистичних показників захворюваності на пухлини головного мозку протягом останніх десятиліть певною мірою пов'язане з загальнодоступністю методів ранньої діагностики пухлинного процесу таких як КТ та МРТ.
Співвідношення показників захворюваності на пухлини головного мозку в осіб чоловічої і жіночої статі становить 1,1:1,0. Частота виникнення пухлин головного мозку підвищена в осіб літнього віку та зростає після 60 років з кожними наступними десятиріччям життя.
Джерелом метастатичних пухлин головного мозку в чоловіків у 80 % випадків є рак легень, товстої кишки й нирок, а в жінок — рак грудної залози, легень, товстої кишки і меланоми. Слід зазначити, що серед хворих із раковими захворюваннями, можливість ефективного лікування первинного вогнища збільшує час для появи віддалених метастазів, зокрема у головний мозок.